ქუთაისის აუზის მშენებლობაზე ტენდერი გამოცხადდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა ქუთაისის ოლიმპიური სტანდარტის აუზის მშენებლობაზე ტენდერი გამოაცხადა.
ტენდერთან დაკავშირებული სრული ინფორმაცია ხელმისაწვდომია მუნიციპალური განვითარების ფონდის ვებგვერდზე:
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3915
პროექტით გათვალისწინებულია ქუთაისში საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი საცურაო აუზის მშენებლობა. მისი სიგრძე 50 მეტრი, ხოლო სიგანე 25 მეტრი იქნება. აუზის კომპლექსი ითვალისწინებს გასახდელების და საშხაპეების მოწყობას როგორც აუზის მომხმარებლებისათვის, ისე მსაჯებისა და მწვრთნელებისთვის.
ასევე, დაგეგმილია სპორტსმენთა ფიზიკური მდგომარეობის აღდგენისა და ტრავმების სარეაბილიტაციო დანიშნულების სივრცეების მოწყობა.
ოლიმპიური საცურაო აუზის მშენებლობა ხელს შეუწყობს ახალგაზრდებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებას და მნიშვნელოვანია წყლის სპორტის მიმართულებით ქუთაისში არსებული ტრადიციების განვითარებისთვის.

Bidding for Kutaisi Swimming Pool Construction is Announced
The Municipal Development Fund (MDF) of Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (MRDI) has announced the bidding for construction of Kutaisi swimming pool of Olympic standards.
Full information related to the bidding is available at MDF web-page as follows:
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3915
The project envisages construction of swimming pool of international standards in Kutaisi City. The length of the swimming pool is to be 50 meters, while the width will make up 25 meters. The complex considers arranging of changing rooms and shower units for users of the swimming pool, as well as for referees and coaches.
The spaces designated for recovery of physical condition of sportsmen and rehabilitation of traumas are also scheduled to be arranged.
Construction of Olympic swimming pool will contribute to establishment of healthy lifestyle amongst the youth and be significant for development of traditions in the direction of water sports, being in Kutaisi City.