ქვემო ქართლის რეგიონში ხუთი სკოლის მშენებლობა აქტიურ ფაზაშია
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ქვემო ქართლის რეგიონში ხუთი საჯარო სკოლის მშენებლობას ახორციელებს.
სოფელ აღმამედლოში, სოფელ იმირში, სოფელ დიდი ბეგლიარში, სოფელ ალგეთსა და სოფელ ასურეთში, ჯამში, 1500-მდე მოსწავლე თანამედროვე სტანდარტების შესაბამის სკოლებში შეძლებენ განათლების მიღებას.
მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოებს ადგილზე მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილე ქვარა ჩართოლანი გაეცნო.
სკოლებში მოეწყობა თანამედროვე საკლასო ოთახები, ბიბლიოთეკა და სამეცნიერო ლაბორატორიები. ასევე გათვალისწინებულია კვების სივრცის, ადმინისტრაციული და მუსიკის ოთახების, მრავალფუნქციური და სპორტული დარბაზების, სათამაშო მოედნისა და ეზოს მოწყობა.
სკოლების პროექტები მუნიციპალური განვითარების ფონდს სსიპ საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოსგან (ESIDA) გადმოეცა და სრულად ფინანსდება საქართველოს მთავრობის მიერ. პროექტების ჯამური ღირებულება 40.4 მილიონ ლარს აღემატება.
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ქვეყნის მასშტაბით აგრძელებს საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურის განვითარებას, რაც მომავალ თაობებს ხარისხიანი განათლების მიღებისა და თანამედროვე სტანდარტებზე დაფუძნებული, ჯანსაღი სასწავლო გარემოს შექმნის შესაძლებლობას აძლევს.

Five schools under active phase of construction in Kvemo Kartli Region
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure is constructing five public schools in Kvemo Kartli Region.
Up to 1500 students in total from Aghmamedlo, Imiri, Didi Begliari, Algeti and Asureti Villages will be able to receive education in schools of modern standards.
Deputy Executive Director of MDF Kvara Chartlolani inspected the progress of construction works on site.
The schools will be equipped with modern classrooms, a library and science labs. There are also to be arranged a catering area, administrative and music rooms, multifunctional and sports halls, a playground, and a courtyard.
The schools project have been transferred to MDF from the Educational and Scientific Infrastructure Development Agency (ESIDA), and are fully funded by the Government of Georgia (GoG). The total cost of the projects exceeds GEL 40.4 million.
MDF of the Ministry of Infrastructure continues to develop educational infrastructure across the country, enabling future generations to receive a quality education, and creating a healthy learning enviroment of moden standards.