სპორტული ცენტრი მეჯვრისხევში
ინფრასტრუქტურის მინისტრი რევაზ სოხაძე ქვეყნის მუნიციპალიტეტებში მიმდინარე და დაგეგმილი ინფრასტრუქტურული პროექტების დეტალებს ადგილზე ეცნობა.
მინისტრი მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელ დირექტორ ბექა ურუშაძესთან და შიდა ქართლის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულებთან, სიმონ გულენდანთან ერთად შიდა ქართლში გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ მეჯვრისხევში დაგეგმილი საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრის ტერიტორიაზე იმყოფებოდა.
მუნიციპალური განვითარების ფონდი ქვეყნის მასშტაბით 50-ზე მეტი ტექნიკური ცენტრისა და ხელოვნურსაფარიანი სტადიონის აშენებას გეგმავს. პროექტები მოიცავს ხელოვნურსაფარიანი მოედნების, 300 მაყურებელზე გათვლილი ტრიბუნების, გასახდელების, სველი წერტილებისა და დამხმარე სათავსოების მოწყობას.

Sports Center in Mejvriskhevi
Minister of Infrastructure Revaz Sokhadze is being familiarized with the details of infrastructural projects, being implemented and scheduled to be executed throughout various municipalities of the country.
The Minister, together with the Executive Director of the Municipal Development Fund (MDF) Beka Urushadze, and State Representative to Shida Kartli District Simon Guledani, visited the site of the football technical center, planned to be constructed in Mejvriskhevi Village of Gori Municipality, Shida Kartli.
MDF is to construct more than 50 technical centers and stadiums with artificial turf across the country. The projects envisage the construction of pitches with artificial turf, stands for 300 spectators, changing rooms, WCs, and auxiliary storage facilities.