ბათუმში სარეაბილიტაციო პროექტები დასკვნით ეტაპზეა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ბათუმის ურბანული გარემოს განახლებას განაგრძობს.
ქალაქებისა და კურორტების განვითარების პროგრამის ფარგლებში, ქალაქის ისტორიულ და თანამედროვე უბნებში 7 ქუჩის, შენობების და საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია დასასრულს უახლოვდება.
სახელმწიფო დაფინანსებით, განახლების სამუშაოები დასკვნით ეტაპზეა ი. აბაშიძის, მ. აბაშიძის, ახმეტელის, ბარათაშვილის, გოგებაშვილის, ჟორდანიასა და ფარნავაზის ქუჩებზე.
დასრულებულია გზის საფარის განახლება. აღდგენილია საცხოვრებელი კორპუსებისა და სხვადასხვა შენობების ფასადები, გამოიცვალა კარ-ფანჯრები იზოალუმინის სისტემით, რაც შენობების ენერგოეფექტურობას მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს.

Rehabilitation Projects in Batumi at final stage of implementation
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure continues to upgrade the urban environment in Batumi.
Within the City and Resort Development Program, the reconstruction of seven streets, buildings, and vehicle roads in the historic and modern districts of the city is nearing completion.
With the state funding, the repair work is being finalized on I. Abashidze, M. Abashidze, Akhmeteli, Baratashvili, Gogebashvili, Zhordania and Parnavazi Streets.
The renovation of the road pavement has been completed. The façades of the residential and various buildings have been restored, doors and windows have been replaced with insulated aluminum systems which will significantly improve the energy efficiency of that buildings.