თბილისსა და რეგიონებში რაგბის მოედნების მშენებლობა იწყება
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი დედაქალაქსა და სხვადასხვა რეგიონში თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი სარაგბო მოედნების მშენებლობასა და პროექტირებას იწყებს.
აშენდება 12 ხელოვნურ საფარიანი მოედანი: თბილისის ზღვის მიმდებარედ, ფონიჭალაში, თბილისის 180-ე საჯარო სკოლის ტერიტორიაზე, წეროვანში, წყალტუბოში, გურჯაანში, საჩხერეში, ყაზბეგში, ლენტეხში, ამბროლაურში, სურამში და ცაგერში (ორბელი-ლაჯანა).
გარდა ამისა, 2 ბუნებრივსაფარიანი მოედანი მოეწყობა ქუთაისსა და წყალტუბოში (გუმბრა).
სარაგბო ინფრასტრუქტურის განვითარებისთვის მომზადდება ორმოედნიანი სტადიონების პროექტები საგარეჯოს, ხაშურის, ოზურგეთისა და ბოლნისისთვის. თბილისში, ვარკეთილში კი დაგეგმილია ბუნებრივსაფრიანი სტადიონის პროექტირება, რომელიც საერთაშორისო თამაშებსაც მოემსახურება.
ქვეყნის მასშტაბით სარაგბო მოედნების მშენებლობა მნიშვნელოვანია სპორტული ინფრასტრუქტურის განავითარების, ახალგაზრდებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის ხელშეწყობისა და ქვეყნის სარაგბო ტრადიციების კიდევ უფრო გაძლიერებისთვის.

Construction of rugby fields to begin in Tbilisi and regions
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure is to commence construction and design of rugby fields of modern standards in the capital city and various regions of Georgia.
There are to be built 12 fields with artificial turf: near Tbilisi Sea, in Ponichala, on the terriotiry of Tbilisi Public School #180, in Tserovani, Tskaltubo, Gurjaani, Sachkhere, Kazbegi, Lentekhi, Ambrolauri, Surami and Tsageri (Orbeli-Lajana).
Moreover, 2 fields with natural turf are to be arranged in Kutaisi and Tskaltubo (Gumbra).
For development of rugby infrastructure, two-field stadium projects will be developed and executed in Sagarejo, Khashuri, Ozurgeti and Bolnisi, whereas the field with natural turf is scheduled to be designed in Varketili (Tbilisi City), which is to host international matches too.
The construction of rugby fields throughout the country is important for development of sports infrastructure, promotion of a healthy lifestyle amongst the youth, and further strengthening of rugby traditions of our country.