მუნიციპალური განვითარების ფონდის დირექტორის პირველ მოადგილედ გიორგი ციბაძე დაინიშნა
საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის პირველ მოადგილედ გიორგი ციბაძე დაინიშნა.
გიორგი ციბაძე საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილის თანამდებობას 2019 წლის მარტიდან მიმდინარე წლის ნოემბრამდე იკავებდა. შესაბამისად, აქვს სამინისტროსა და მისი საქვეუწყებო დაწესებულებების საქმიანობის ცოდნა და სხვადასხვა მასშტაბის ინფრასტრუქტურული პროექტების მართვის გამოცდილება.
გიორგი ციბაძეს სხვადასხვა დროს ეკავა საპასუხისმგებლო თანამდებობები საჯარო სექტორში. კერძოდ, 2018 -2019 წლებში საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სპეციალურ პენიტენციურ სამსახურში მუშაობდა ეკონომიკური დეპარტამენტის უფროსის მოადგილის პოზიციაზე, ხოლო 2012-2018 წლებში - საქართველოს სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის სამინისტროში სხვადასხვა მენეჯერულ პოზიციებზე.
საჯარო სექტორში მუშაობის დაწყებამდე, გიორგი ციბაძეს კერძო სექტორში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილებაც აქვს. იგი 2003 წლიდან იკავებდა ხელმძღვანელობით თანამდებობებს როგორც ქართულ, ისე საერთაშორისო ორგანიზაციებში.
გიორგი ციბაძემ 2002 წელს დაამთავრა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი საფინანსო გამოყენებითი მათემატიკის სპეციალობით, ხოლო 2004 წელს - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი საფინანსო გამოყენებითი მათემატიკის სპეციალობით.

Giorgi Tsibadze Appointed to the Position of the First Deputy Director of the Municipal Development Fund of Georgia
Giorgi Tsibadze was appointed to the position of the First Deputy Executive Director of the Municipal Development Fund of Georgia.
From March, 2019 until November of current year Giorgi Tsibadze held the position of Deputy Chairman of the Roads Department. Therefore, he has working knowledge of operations of the Ministry and its subordinate organizations and is experienced in administration of various scale infrastructural projects.
At different times, Giorgi Tsibadze occupied top management positions in public sector. More specifically, within the period of 2018 -2019, he served as Deputy Head of Economic Department of Special Penitentiary Service of the Ministry of Justice of Georgia, while in course of 2012-2018, he held various managerial positions at the Ministry for Prisons and Probation of Georgia.
Before starting his career in public sector, Giorgi Tsibadze gained years long experience in private sector. Since 2003, he has been occupying managerial positions in Georgian as well as international organizations.
In 2002, Giorgi Tsibadze graduated from the Georgian Technical University with a degree in Financial Applied Mathematics.