სამცხე-ჯავახეთში სამი სკოლის რეაბილიტაციაზე ტენდერი გამოცხადდა
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი განაგრძობს სკოლების მშენებლობისა და რეაბილიტაციის პროგრამის შესრულებას.
ტენდერების გამოცხადება უკვე დაიწყო სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში. ტენდერი გამოცხადდა ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის 2 სკოლის: ქ. ნინოწმინდის №1 საჯარო სკოლისა და სოფელ ყაურმის საჯარო სკოლების რეაბილიტაციაზე. ასევე, ტენდერია გამოცხადებული ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ აზავრეთის საჯარო სკოლის სარეაბილიტაციო სამუშაოების შესყიდვაზე.
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3893
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3894
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3895
სკოლები საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად მოეწყობა და სრულად იქნება ადაპტირებული შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებისთვის. რებილიტირდება საკლასო ოთახები, საპირფარეშოები, სპორტული მოედნები და კეთილმოეწყობა ეზოს ტერიტორია. ასევე, დამონტაჟდება გათბობის, წყალსადენის და კანალიზაციის სისტემები.

Bidding Announced for Rehabilitation of Three Schools in Samtskhe-Javakheti
The Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is proceeding with the School Construction and Rehabilitation Program.
Bidding announcement process is already initiated in Samtskhe-Javakheti Region. Bidding was announced for rehabilitation of 2 Schools in Ninotsminda Municipality: Town Ninotsminda Public School #1 and Village Kaurma Public School. Besides, bidding has been announced for procurement of Village Azavreti public school rehabilitation works in Akhalkalaki Municipality.
The bidding-related comprehensive information is available at the MDF webpage:
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3893
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3894
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3895
The schools will be constructed with observance of international standards, and be fully adapted to needs of disabled people. There will be classrooms, WCs, sports grounds arranged in the buildings, yard area will be improved as well. Heating, water supply and wastewater systems will also be arranged under the named program.
The MDF has been involved in Educational Infrastructure Construction and Rehabilitation Program since 2019.