მუნიციპალური განვითარების ფონდმა ღია კარის დღე გამართა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა სკოლების, ბაღების და სპორტკომპლექსების მშენებლობა/რეაბილიტაციასთან დაკავშირებით ღია კარის დღე გამართა. შეხვედრაზე სამშენებლო კომპანიის წარმომადგენლებს მიაწოდეს ინფორმაცია დაგეგმილი მშენებლობების პირობების შესახებ.
ღია კარის დღეს მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის პირველი მოადგილე დავით ტაბიძე და პროგრამის მენეჯერები აკაკი დევიძე და ჯაბა სირბილაძე ესწრებოდნენ.
მუნიციპალური განვითარების ფონდი სკოლების, ბაღების და სპორტკომპლექსების მშენებლობა/რეაბილიტაციას არაერთ რეგიონში გეგმავს. მუნიციპალური განვითარების ფონდს 2019-2021 წლებში ქვეყნის მასშტაბით 160-მდე სკოლის მშენებლობა/რეაბილიტაცია აქვს დაგეგმილი. უკვე დაწყებულია 59 სკოლის პროექტირება/მშენებლობა და 80 სარეაბილიტაციო სკოლის პროექტირება. 2019 წელს ქვეყნის მასშტაბით ფონდმა ათეულობით ბაღის მშენებლობა დაიწყო და სკოლამდელ აღსაზრდელთა ინფრასტრუქტურის მოწყობა ერთ-ერთ პრიორიტეტად რჩება. ასევე, ფონდი არაერთ მნიშვნელოვან სპორტული ინფრასტრუქტურის მშენებლობა/რეაბილიტაციას ახორციელებს. პროგრამა ფინანსდება, როგორც სახელმწიფო ბიუჯეტით, ასევე, დონორის სახსრებით.
მუნიციპალური განვითარების ფონდის მიზანია, სატენდერო პროცედურები უფრო მეტად გამჭვირვალე და ეფექტიანი გახდეს. დაინტერესებულ კომპანიებს საშუალება ჰქონდეთ ტენდერის გამოცხადებამდე გაეცნონ პროექტებს, უკეთ მოემზადონ და კონკურენტულ გარემოში უზრუნველყოფილი იყოს ღია და თანაბარი პირობები.

The Municipal Development Fund Conducting an Open Day
The Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia conducted an open day regarding school, kindergarten and sports complex construction/rehabilitation projects. At the meeting, representatives of construction companies were updated on conditions of planned construction projects.
Davit Tabidze, First Deputy Executive Director of the Municipal Development Fund, Akaki Devidze and Jaba Sirbiladze, Program Managers of the same Fund were present at the Open Day.
The Municipal Development Fund of Georgia intends to implement school, kindergarten and sports complex construction/rehabilitation projects in a number of regions countrywide. Within the period of 2019-2021, the Municipal Development Fund plans to complete construction/rehabilitation of about 160 schools throughout the country. Design/construction projects for 59 schools and design works for rehabilitation of 80 schools are already launched. In 2019, the Municipal Development Fund has commenced construction of dozens of schools all over the country and arrangement of preschool infrastructure is still one of top priorities. Besides, the Fund is undertaking numerous significant sports infrastructure construction/rehabilitation projects. The Program is funded from the state budget and through donors’ sources.
The Municipal Development Fund is aimed at rendering bidding procedures more transparent and effective and at granting interested companies an opportunity to familiarize themselves with projects before announcement of biddings, in order to better prepare themselves and provide for open and equal conditions in competitive environment.