175 ერთეული ავტობუსის შესაძენად ტენდერი გამოცხადდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა სხვადასხვა მუნიციპალიტეტებისთვის 175 ერთეული ავტობუსის შესაძენად ტენდერი გამოაცხადა. პროექტი ითვალისწინებს ქუთაისის, გორის, თელავის, ზუგდიდის, რუსთავისა და ფოთისთვის ახალი, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი ავტობუსების შესყიდვას. შესყიდვა ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკის (EBRD) დაფინანსებით ხორციელდება.
ტენდერი ორ ლოტად გამოცხადდა, პირველი ლოტით გათვალისწინებულია ასჩვიდმეტი 8.5 მეტრიანი ავტობუსის, ხოლო მეორე ლოტით ორმოცდათვრამეტი 10 მეტრიანი ავტობუსის შეძენა. ტენდერის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მოცემულია მუნიციპალური განვითარების ფონდის ვებ-გვერდზე: http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3586

Bidding announced for procurement of 175 buses
The Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia has announced bidding for procurement of 175 units of buses for various municipalities. The project provides for procurement of new, up-to-date buses for Kutaisi, Gori, Telavi, Zugdidi, Rustavi and Poti municipalities. The project is funded by the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
The bidding was announced in two lots, the first lot provided for procurement of one hundred seventeen 8.5 meter buses, the second – for fifty eight 10 meter buses. Detailed bidding-related information is available at the MDF web-page: http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3586