წყალტუბოს პარკში შადრევნის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ქალაქ წყალტუბოში, წყალტუბოს პარკში შადრევნის რეაბილიტაციას ახორციელებს. მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოები ადგილზე მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა გიორგი შენგელიამ წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის მერთან გრიგოლ იოსელიანთან ერთად დაათვალიერა.
პროექტი მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით ხორციელდება და მისი ღირებულება დაახლოებით 1.6 მილიონი ლარია. სამუშაოები ითვალისწინებს წყალტუბოს პარკში არსებული შადრევნის რეაბილიტაცია/რეკონსტრუქციას. ასევე, მის მიმდებარე ტერიტორიის კეთილმოწყობას, შადრევნის მოპირკეთებას და მართვის შენობის მოწყობას.
,,მუნიციპალური განვითარების ფონდი აგრძელებს ინვესტიციას წყალტუბოში. წყალტუბოს პარკი როგორც ტურისტულად, ისე რეკრეაციისთვის ძალიან მნიშვნელოვანი ადგილია. მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით პარკში გრძელდება შადრევნის რეაბილიტაციის პროექტი. შადრევანი გახლავთ ტრადიციული, ისტორიის შემადგენელი ნაწილი და დამასრულებელი ფაზა იმ დიდი პარკის რეაბილიტაციისა, რომელიც ფონდმა განახორციელა“ - განაცხადა გიორგი შენგელიამ.

Fountain in Tskaltubo Park under rehabilitation
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (MRDI) implements rehabilitation of the fountain in Tskaltubo Park of Tskaltubo Town. Executive Director of MDF Giorgi Shengelia along with Tskaltubo Municipality Mayor Grigol Ioseliani visited the site of current rehabilitation works.
The project undergoes implementation with funding from the World Bank (WB) and its cost amounts to approximately GEL 1.6 million. The works envisage rehabilitation/reconstruction of the fountain being in Tskaltubo Park. Nearby site is also scheduled to be improved, fountain is to be lined and the control building to be arranged.
“MDF proceeds with making investments in Tskaltubo. Tskaltubo Park is of high significance from both tourist and recreation standpoints. The fountain rehabilitation project in the park is being proceeded with the support of the WB. The fountain represents the traditional and historical part of the park and final phase of rehabilitation that has been executed by MDF”, Giorgi Shengelia noted.