წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში გზის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი, წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში, პალურის გზის რეაბილიტაციას ახორციელებს. პროექტი ევროპის საინვესტიციო ბანკის დაფინანსებით ხორციელდება და მისი ღირებულება 3.5 მილიონ ლარს სცდება.
სარეაბილიტაციო სამუშაოები ადგილზე მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა გიორგი შენგელიამ, ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან ერთად, დაათვალიერა.
პროექტის ფარგლებში გათვალისწინებულია, სოფელ პალურში, 6 კილომეტრიანი გზის დაგება და გზის ორივე მხარეს რკინა-ბეტონის კიუვეტების მოწყობა.

Road being rehabilitated in Tsalenjikha Municipality
Paluri Road of Tsalenjikha Municipality undergoes rehabilitation by Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (MRDI). The project is being implemented with financial support from the European Investment Bank (EIB) and its cost exceeds GEL 3,5 million.
Executive Director of MDF Giorgi Shengelia visited the site of rehabilitation works along with the representatives of local authorities.
The project envisages surfacing of the 6-km road and arranging of r/c ditches on both sides of the road in Paluri Village.