ხაშურში საბავშვო ბაღის რეაბილიტაცია დასრულდა
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრომ, ხაშურში, თამარ მეფის ქუჩაზე მდებარე #7 საბავშვო ბაღის რეაბილიტაცია დაასრულა. პროექტი მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით განხორციელდა და მისი ღირებულება დაახლოებით 904 ათასი ლარია.
დასრულებული სამუშოები მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა ჯუანშერ ბურჭულაძემ დაათვალიერა.
ახალი საბავშვო ბაღი 6 ასაკობრივ ჯგუფზეა გათვლილი და 200 აღსაზრდელს მოემსახურება. შენობა ადაპტირებულია შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთათვის.
პროექტის ფარგლებში მოეწყო ბაღის მიმდებარე ტერიტორია, მოპირკეთდა შენობის შიდა და გარე კედლები, შეიცვალა კარ-ფანჯარა, დამონტაჟდა გათბობა-გაგრილების სისტემა, შეიცვალა წყალგაყვანილობისა და კანალიზაციის სისტემა.

Rehabilitation of Kindergarten in Khashuri is finished
The Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (MRDI) has completed rehabilitation of Kindergarten #7, located at Tamar Mepe St. in Khashuri Town. The project has been implemented with financial support from the World Bank and its estimated cost amounted to GEL 904 thousand.
Acting Executive Director of the Municipal Development Fund (MDF) Mr. Juansher Burchuladze has conducted the site visit to observe the works completed.
The new kindergarten is designated for 6 various aged groups and is to serve 200 children. The building is adapted for the people with disabilities.
The kindergarten vicinity site was improved, internal and outdoor walls of the building were lined, doors and windows were replaced, heating-cooling system was installed and water supply and waste water supply systems were replaced within the project.