ხუთ მუნიციპალიტეტში საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრებისა და ხელოვნურსაფარიანი სტადიონების მშენებლობა იწყება
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა შესაბამისი ხელშეკრულება გააფორმა ტენდერში გამარჯვებულ კომპანიასთან.
საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრები აშენდება დედოფლისწყაროში, მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ წილკანში, ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჭაბუკიანში, თიანეთის მუნიციპალიტეტის დაბა თიანეთში და ყაზბეგის მუნიციპალიტეტის დაბა სტეფანწმინდაში.
პროექტების ფარგლებში, ხუთივე მუნიციპალიტეტში მოეწყობა ხელოვნურსაფარიანი სავარჯიშო სტადიონები, 300 მაყურებელზე გათვლილი ტრიბუნები, გასახდელები, სველი წერტილები, სამედიცინო ოთახები და საჭირო სათავსოები.
მუნიციპალური განვითარების ფონდი, ქვეყნის მასშტაბით, 50-ზე მეტი ტექნიკური ცენტრისა და ხელოვნურსაფარიანი სტადიონის აშენებას გეგმავს.

Construction of Football Training Centers and Stadiums with Artificial Turf in Five Municipalities is to Begin
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has signed a contract with the bidding winner company.
The football training centers will be built in Dedoplistskaro, Tsilkani Village of Mtskheta Municipality, Chabukiani Village of Lagodekhi Municipality, Tianeti Borough of Tianeti Municipality, and Stepantsminda Borough of Kazbegi Municipality.
Within the projects, all five municipalities will be equipped with training stadiums with artificial turf, stands designed for 300 spectators, locker rooms, restrooms, medical offices, and necessary storage facilities.