ქობულეთში საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრის მშენებლობისთვის ტენდერი გამოცხადდა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა ქობულეთში, საფეხბურთო სავარჯიშო ცენტრის მშენებლობისთვის ტენდერი გამოაცხადა.
პროექტის ფარგლებში, ქობულეთში აშენდება თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი ხელოვნურსაფარიანი სტადიონი, 300 მაყურებლისთვის განკუთვნილი ტრიუბუნა და მოეწყობა სპორტსმენებისთვის საჭირო ინფრასტრუქტურა.
ფონდი, ქვეყნის მასშტაბით, გეგმავს 50-ზე მეტი თანამედროვე ტექნიკური ცენტრისა და ხელოვნურსაფარიანი სტადიონის მშენებლობას, რაც ხელს შეუწყობს ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციას და ახალგაზრდების სპორტული შესაძლებლობების განვითარებას.

Bidding Announced for the Construction of a Football Training Center in Kobuleti
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has announced a bidding for the construction of a football training center in Kobuleti.
Within that project, a stadium with artificial turf of modern standards, a grandstand for 300 spectators, and the necessary infrastructure for athletes will be built in Kobuleti.
MDF is to built more than 50 modern training centers and stadiums with artificial turf throughout the country, which will help promote a healthy lifestyle and expand sports opportunities for youth.