დუშეთში მრავალფუნქციური კომპლექსის რეაბილიტაციისთვის საპროექტო-სამშენებლო ტენდერი გამოცხადდა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა დუშეთში, დავით აღმაშენებლის ქუჩაზე მდებარე მრავალფუნქციური კომპლექსის რეაბილიტაცია/რეკონსტრუქციის დეტალური პროექტის მომზადებისა და სამშენებლო სამუშაოებისთვის ტენდერი გამოაცხადა.
პროექტის მიზანია არსებული კომპლექსის სრული რეაბილიტაცია და მისი თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად აღდგენა.
ტენდერის პირობების მიხედვით, დოკუმენტაციის მომზადებისას გათვალისწინებული უნდა იყოს ადგილობრივი კლიმატური პირობები და ენერგოეფექტურობა, რაც უზრუნველყოფს გათბობის, გაგრილების, ვენტილაციისა და განათების სისტემების ფუნქციონირებას.
დუშეთის მრავალფუნქციური კომპლექსის რეაბილიტაცია ხელს შეუწყობს სპორტულ აქტივობებში ადგილობრივი მცხოვრებლების ჩართულობას და ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციას.

Design-Build Bidding Announced for Rehabilitation of Multifunctional Complex in Dusheti
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has announced a bidding for the preparation of a detailed design and construction work for the rehabilitation/reconstruction of a multifunctional complex, located on Davit Aghmashenebeli Str. in Dusheti.
The goal of the project is the full rehabilitation of the existing complex, and its restoration in compliance with modern standards.
As per the terms of the bidding, the documentation must take into account local climate conditions and energy efficiency, which will ensure the proper functioning of the heating, cooling, ventilation, and lighting systems.
The rehabilitation of the multifunctional complex in Dusheti will help engage local residents in sports activities and promote a healthy lifestyle.