საჩხერის საცურაო აუზის შენობის რეაბილიტაციისთვის საპროექტო-სამშენებლო ტენდერი გამოცხადდა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა ქალაქ საჩხერეში არსებული საცურაო აუზის შენობის სრული რეაბილიტაცია/რეკონსტრუქციის დეტალური საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადებისა და შესაბამისი სამშენებლო სამუშაოების შესრულებისთვის ტენდერი გამოაცხადა.
პროექტის მიზანია შენობის თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად რეაბილიტაცია და უსაფრთხო, საიმედო, ენერგოეფექტური სივრცის შექმნა.
მომზადებული დოკუმენტაციის მიხედვით, საჩხერის აუზის შენობაში მოეწყობა ელექტროობის, სახანძრო უსაფრთხოების, გათბობა-გაგრილების და ვენტილაციის, წყალმომარაგება-კანალიზაციის სისტემები.
პროექტირებისას გათვალისწინებული უნდა იყოს ასევე ადგილობრივი კლიმატური პირობები და შენობის დატვირთვა.
საჩხერის საცურაო აუზის რეაბილიტაცია ხელს შეუწყობს ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციას და სპორტული აქტივობების განვითარებას.

Design-Build Bidding for Rehabilitation of Swimming Pool Building in Sachkhere
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has announced a bidding for the preparation of a detailed design and cost estimate documentation for the full rehabilitation/reconstruction of the existing swimming pool building in Sachkhere Town, and the execution of the respective construction work.
The goal of the project is to rehabilitate the building in accordance with modern standards and to create a safe, reliable, and energy-efficient space.
As per the prepared documentation, the building of the swimming pool in Sachkhere will be equipped with electrical, fire safety, heating, cooling, and ventilation, as well as water supply and sewer systems.
In the process of the design, local climate conditions and the load of the building must be taken into account as well.
The rehabilitation of Sachkhere swimming pool will help promote a healthy lifestyle, and the development of the sports activities.