სოფელ ნატანებში 150 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა გიორგი შონიამ გურიაში სახელმწიფო რწმუნებულთან გიორგი ურჯუმელიძესთან და ადგილობრივი ხელისუფლების სხვა წარმომადგენლებთან ერთად, სოფელ ნატანების ბაღში მიმდინარე სამუშაო დაათვალიერა.
პროექტის ფარგლებში, საბავშვო ბაღში, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად, მოეწყობა ადაპტირებული შიდა და გარე სივრცეები.
სოფელ ნატანების ბაღში, სასწავლო და მოსასვენებელ ოთახებთან ერთად, ათვალისწინებულია სველი წერტილების, რეკრეაციული ზონების, ეზოს და სათამაშო მოედნების მოწყობა, რაც ხელს შეუწყობს ბავშვებისთვის კომფორტული გარემოს შექმნას.

A kindergarten for 150 children in Natanebi Village undergoes rehabilitation currently
Giorgi Shonia - Executive Director of the Municipal Development Fund of Georgia (MDF) of the Ministry of Infrastructure, together with Guria State Governor Giorgi Ghurjumelidze, and other representatives of local authorities, visited the site of works, being carried out at Natanebi Village kindergarten.
Within the project, the adapted indoor and outdoor spaces of modern standards are to be arranged in the kindergarten.
In addition to classrooms and rest rooms, there are to be arranged also the restrooms, recreation areas, a courtyard, and playgrounds in Natanebi Village Kindergarten that will help create a comfortable environment for the children.