ქუთაისში №14 საბავშვო ბაღის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ქალაქ ქუთაისში №14 საბავშვო ბაღის რეაბილიტაციას ახორციელებს.
სარეაბილიტაციო სამუშაოებს ადგილზე მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი გიორგი შონია და ქუთაისის მერი დავით ერემეიშვილი გაეცნენ.
100 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღის პროექტი თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი, ადაპტირებული შიდა და გარე სივრცეების მოწყობას ითვალისწინებს.
შენობაში გათვალისწინებულია ბავშვების განათლების, განვითარების, სოციალიზაციისა და უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად აუცილებელი ყველა სივრცე და ინფრასტრუქტურა.
საბავშვო ბაღში, სასწავლო და მოსასვენებელ ოთახებთან ერთად, მოეწყობა სათამაშო და რეკრეაციული ზონები, კეთილმოწყობილი ეზო და საბავშვო მოედნები, რაც ბავშვებისთვის უსაფრთხო, კომფორტული და თანამედროვე გარემოს შექმნას უზრუნველყოფს.

REHABILITATION OF PUBLIC SCHOOL №14 IN KUTAISI NEARS COMPLETION
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure is to complete the rehabilitation of Kindergarten №14 in Kutaisi City.
Executive Director of MDF Giorgi Shonia, and Kutaisi City Mayor Davit Eremeishvili, visited the site of current rehabilitation works.
The project for the kindergarten, designed to accommodate 100 children, envisages the creation of adapted indoor and outdoor spaces in accordance with modern standards.
The building provides for all the necessessary spaces and infrastructure for education, development, socialization, and safety of children.
In addition to classrooms and rest areas, the kindergarten will feature play and recreation spaces, a well-equipped courtyard and playgrounds, ensuring a safe, comfortable, and modern environment for the children.