საფეხბურთო კლუბ „ჩიხურას“ ბაზის რეაბილიტაციისათვის პროექტირება იწყება
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა შესაბამისი ხელშეკრულება გააფორმა კონკურსში გამარჯვებულ კომპანიასთან. მომსახურების ვადად 6 თვე განისაზღვრა.
პროექტის მიხედვით, საჩხერის საფეხბურთო კლუბ „ჩიხურას“ არსებული სამწვრთნელო ბაზა თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად, სრულფასოვნად განახლდება.
რეაბილიტაციის პროექტი მოიცავს საფეხბურთო მოედნის, შენობებისა და ტრიბუნების რეკონსტრუქციას, ხელოვნური საფარის შეცვლას, მოედნებს შორის გამყოფი ღობის მოწყობას, ავარიული შენობის დემონტაჟს, ახალი ნაგებობის აშენებას და არსებული შენობის სრულ განახლებას.
პროექტის მიხედვით დაიგეგმება ტერიტორიაზე საინჟინრო, ტექნოლოგიური და განათების თანამედროვე სისტემების მოწყობა.
საფეხბურთო კლუბ „ჩიხურას“ ბაზის რეაბილიტაციის შედეგად მნიშვნელოვნად გაუმჯობესდება კლუბის ინფრასტრუქტურა, რაც ხელს შეუწყობს საჩხერის მუნიციპალიტეტში ფეხბურთის განვითარებას.

DESIGN ON REHABILITATION OF “CHIKHURA” FOOTBALL CLUB TRAINING FACILITY IS TO BEGIN
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has signed a contract with the competition winner company. The project is scheduled to be completed within 6 months.
As per the project, the existing training facility of Sachkhere-based Chikhura Football Club will be completely renovated so as to meet modern standards.
The rehabilitation project provides for the reconstruction of the football field, buildings, and stands; replacement of the artificial turf; installation of a dividing fence between the fields; demolition of the dilapidated building, construction of a new building, and complete renovation of the existing one.
The project envisages also the modern engineering, technological and lighting systems to be arranged on the site.
As a result of rehabilitation of “Chikhura” Football Club training facility, the infrastructure of the club will be significantly improved, and that will contribute to development of football in Sachkhere Municipality.