სოფელ ფშაველის საჯარო სკოლის პროექტირება-რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი საქართველოს მასშტაბით საჯარო სკოლების მშენებლობისა და რეაბილიტაციის პროექტებს განაგრძობს.
ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილე ქვარა ჩართოლანი თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ფშაველის საჯარო სკოლაში მიმდინარე სამუშაოებს გაეცნო.
პროექტის ფარგლებში, 350 მოსწავლეზე გათვლილი სკოლის სასწავლო და ადმინისტრაციული სივრცეები მოერგება თანამედროვე საგანმანათლებლო პროცესის მოთხოვნებს, განახლდება გათბობის, ვენტილაციისა და წყალმომარაგების სისტემები, მოეწყობა სპორტული მოედანი.

DESIGN-REHABILITATION OF PSHAVELI PUBLIC SCHOOL IS UNDERWAY
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure proceeds with implementation of the construction and rehabilitation projects for public schools across the country.
Kvara Chartolani, Deputy Executive Director of MDF, visited the site of current works at Public School in Pshaveli Village of Telavi Municipality.
Within the project, the classrooms and administrative spaces of the school, designed for 350 students, will be adjusted to meet the requirements of the modern educational process. The heating, ventilation and water supply systems will be upgraded, and a sports field will be constructed too.