წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვიტირში საჯარო სკოლის პროექტირება-რეაბილიტაცია იწყება
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვიტირში არსებული საჯარო სკოლის პროექტირება-რეაბილიტაციას იწყებს.
პროექტი ითვალისწინებს 250 მოსწავლეზე გათვლილი საჯარო სკოლის საპროექტო დოკუმენტაციის მომზადებასა და მის საფუძველზე სარეაბილიტაციო-სარეკონსტრუქციო სამუშაოების განხორციელებას.
პროექტის ფარგლებში განხორციელდება სკოლის შენობის ტექნიკური მდგომარეობის შეფასება, მომზადდება საპროექტო დოკუმენტაცია და, საჭიროების შემთხვევაში, შესრულდება შენობის გამაგრების სამუშაოები.
დაგეგმილია სასწავლო და ადმინისტრაციული სივრცეების განახლება, საინჟინრო კომუნიკაციების რეაბილიტაცია, ტერიტორიის კეთილმოწყობა, გარე განათებისა და შესაბამისი ინფრასტრუქტურის მოწყობა.
განახლებული სკოლა უზრუნველყოფს უსაფრთხო, თანამედროვე და მოსწავლეების საჭიროებებზე მორგებულ საგანმანათლებლო გარემოს.

DESIGN-REHABILITATION OF PUBLIC SCHOOL IN KVITIRI VILLAGE OF TSKALTUBO MUNICIPALITY IS TO BEGIN
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure is to begin the design-rehabilitation of Public School, being in Kvitiri Village of Tskaltubo Municipality.
The project envisages development of the design documentation for a public school, designed for 250 students, and execution of rehabilitation and reconstruction, based on that documents.
Within the project, the technical condition of the school building will be assessed, design documentation will be prepared, and if necessary, reinforcement work for the school building will be carried out.
The classrooms and administrative areas are to be renovated, engineering utilities - to be rehabilitated, the site to be landscaped, outdoor lighting to be arranged and relating infrastructure to be installed.
The renovated school will provide a safe and modern educational environment to meet the needs of students.