კომაროვის სკოლის პანსიონისა და სასადილოს ახალი კომპლექსის მშენებლობის პროექტირებისთვის კონკურსი გამოცხადდა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა კონკურსი გამოაცხადა ვლადიმირ კომაროვის თბილისის ფიზიკა-მათემატიკის №199 საჯარო სკოლის ახალი პანსიონისა და სასადილოს კომპლექსის მშენებლობისთვის საჭირო საპროექტო დოკუმენტაციის მოსამზადებლად.
150 მოსწავლეზე გათვლილი პანსიონის პროექტით გათვალისწინებული უნდა იყოს მოზარდებისთვის თანამედროვე, უსაფრთხო და კომფორტული ინფრასტრუქტურის შექმნა.
ახალი კომპლექსი უნდა მოიცავდეს საცხოვრებელ ოთახებს- სანიტარულ-ჰიგიენური სივრცითა და მოსწავლეთა საჭიროებებზე მორგებული პირობებით. ასევე უნდა დაიგეგმოს საერთო მოსასვენებელი და სასწავლო სივრცეები, ბიბლიოთეკა, კომპიუტერული ლაბორატორია, საკონფერენციო და შეხვედრების ოთახები, ფსიქოლოგისა და სამედიცინო მომსახურების სივრცეები, სპორტული ოთახი და სრულად აღჭურვილი სასადილო-სამზარეულოთი და შესაბამისი სათავსოებით.
პროექტის განხილვაში აქტიურად ჩაერთვება განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო.
ახალი კომპლექსი გააუმჯობესებს კომაროვის სკოლის ინფრასტრუქტურას და ხელს შეუწყობს განათლების ხარისხისა და მოსწავლეთა ცხოვრების სტანდარტების ამაღლებას.

A COMPETITION ANNOUNCED FOR THE DESIGN AND CONSTRUCTION OF A NEW DORMITORY AND DINING HALL COMPLEX FOR KOMAROV SCHOOL.
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has announced a competition for the preparation of design documentation, required for the construction of a complex of a new dormitory and dining hall for Vladimir Komarov Physics and Mathematics Public School №199 of Tbilisi.
The design of the dormitory, designed for 150 students, must provide a modern, safe, and comfortable environment for adolescents.
The new complex must include living rooms with sanitary and hygiene areas, adapted to the needs of students. It must also include common areas for recreation and study, a library, a computer lab, conference and meeting rooms, spaces for psychological and medical services, a gym, as well as a fully equipped dining hall and kitchen and appropriate storage areas.
The Ministry of Education, Science and Youth will actively participate in the design review processes.
The new complex will improve the infrastructure of Komarov School and help enhance the quality of education and living standards of students.