მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფელ თამაკონის საბავშვო ბაღის მშენებლობა მიმდინარეობს
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა გიორგი შონიამ მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფელ თამაკონში 50 აღსაზრდელზე გათვლილი საბავშვო ბაღის მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოები ადგილზე დაათვალიერა.
ბაღში, ბავშვებისთვის, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად მოეწყობა საგანმანათლებლო, საძინებელი და სათამაშო ოთახები, ასევე სამზარეულო, სასადილო და სველი წერტილები. ეზოში გათვალისწინებული იქნება რეკრეაციული სივრცე და საბავშვო სათამაშო მოედნები.
საბავშვო ბაღი სრულად იქნება ადაპტირებული განსაკუთრებული საჭიროებების მქონე პირებისთვის და აღსაზრდელებისთვის შექმნის უსაფრთხო, კომფორტულ გარემოს.

A KINDERGARTEN BEING CONSTRUCTED IN TAMAKONI VILLAGE OF MARTVILI MUNICIPALITY
Giorgi Shonia, Executive Director of the Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure, inspected the progress of construction works for a kindergarten, designed for 50 children in Tamakoni Village of Martvili Municipality.
The kindergarten will feature educational, sleeping areas, and playrooms for the children, as well as a kitchen, dining hall, and restrooms of modern standards. A recreation area and playgrounds for children will be arranged on the grounds too.
The kindergarten will be fully adapted to those with special needs and will provide a safe and comfortable environment for the preschoolers.