გურჯაანში ახტალის პარკის პროექტირება იწყება
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა შესაბამისი ხელშეკრულება კონკურსში გამარჯვებულ კომპანიასთან გააფორმა. მომსახურების ვადად 6 თვე განისაზღვრა.
ახტალის პარკში, პროექტის მიხედვით, დაიგეგმება საბავშვო, სპორტული, კულტურულ-საგანმანათლებლო სივრცეები, ასევე, ტერიტორიაზე მოეწყობა რეკრეაციული არეალები, საფეხმავლო და ველო ბილიკების ქსელი.
პარკში განთავსდება საინფორმაციო ცენტრი, კულტურული და საგანმანათლებლო სივრცეები — ღია სცენა, ღონისძიებების მოედანი და მრავალფუნქციური პავილიონები. მოეწყობა ლანდშაფტური ობიექტები და შადრევნები.
პროექტირებისას განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმობა ეკოლოგიურ მდგრადობას, მცენარეების ადგილობრივი სახეობების გამოყენებას, ნარჩენების სეპარაციასა და ეკო-მასალების გამოყენებას.

DESIGN OF AKHTALA PARK IN GURJAANI IS TO BEGIN
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has signed a contract with the bidding winner company. The project is scheduled to be completed within 6 months.
As per the project, Akhtala Park will feature the areas for children, sports, cultural and educational activities. The recreational spaces and a network of pedestrian paths and biking lanes are also to be arranged.
The Park will house an information center, cultural and educational spaces – including an open-air stage, an event plaza, and multifunctional pavilions. Landscaping elements and fountains will also be arranged there.
In the course of the design, special attention will be paid to environmental sustainability, the use of native plant species, separate waste collection, and the use of eco-friendly materials.