გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალსოფლის საჯაროს სკოლის პროექტირება-რეაბილიტაცია იწყება
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა სოფელ ახალსოფლის 300 მოსწავლეზე გათვლილი საჯარო სკოლის პროექტირება-რეაბილიტაციის ხელშეკრულება ტენდერში გამარჯვებულ კომპანიასთან გააფორმა.
დაგეგმილია ახალსოფლის სკოლის შენობის ტექნიკური მდგომარეობის შესწავლა, რეაბილიტაცია–რეკონსტრუქციის შესაძლებლობის განსაზღვრა, საპროექტო დოკუმენტაციის მომზადება და აღდგენითი სამუშაოების განხორციელება.
გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალსოფლის საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია მოიცავს შენობის სასწავლო და ადმინისტრაციული სივრცეების, გათბობის, ვენტილაციისა და წყალმომერაგების სისტემების განახლებას, ტერიტორიის კეთილმოწყობას და უსაფრთხოების ნორმების დაცვას.

DESIGN-REHABILITATION OF AKHALSOPELI VILLAGE PUBLIC SCHOOL IN GARDABANI MUNICIPALITY IS TO BEGIN
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has signed a contract with the bidding winner company to design and rehabilitate the public school for 300 students in Akhalsopeli Village.
The technical condition of Akhalsopeli School building is to be studied, feasibility of rehabilitation-reconstruction of that building is to be determined, design documentation is to be prepared, and the restoration work is to be carried out.
The rehabilitation of the public school in Akhalsopeli Village of Gardabani Municipality, envisages upgrade of the classrooms and administrative areas of the building, as well as of its heating, ventilation, and water supply systems. The site is to be landscaped and safety standards to be complied with.