ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი სოფელ ატენში საჯარო სკოლის რეაბილიტაციას იწყებს
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ატენში საჯარო სკოლის რეაბილიტაციისა და რეკონსტრუქციის პროექტს იწყებს.
სოფელ ატენის საჯარო სკოლის რეაბილიტაციისა და რეკონსტრუქციის პროექტზე გამოცხადებულ ტენდერში გამარჯვებული კომპანია უკვე გამოვლენილია.
პროექტი ითვალისწინებს 300 მოსწავლეზე გათვლილი სკოლის შენობის სრულ რეაბილიტაციას. სამუშაოების ფარგლებში განახლდება სასწავლო და ადმინისტრაციული სივრცეები, გათბობის, ვენტილაციისა და წყალმომარაგების სისტემები, საჭიროების შემთხვევაში კი განხორციელდება შენობის გამაგრებითი სამუშაოებიც.
პროექტის მიზანია მოსწავლეებისა და პედაგოგებისთვის თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი, უსაფრთხო და კომფორტული სასწავლო გარემოს შექმნა.
პროექტი ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდის მიერ, საქართველოს მთავრობის დაფინანსებით ხორციელდება. პროექტის ღირებულება 6 მილიონ ლარს შეადგენს.

REHABILITATION OF ATENI PUBLIC SCHOOL STARTING
The Municipal Development Fund of the Ministry of Infrastructure is launching the rehabilitation and reconstruction project of Ateni Public School in the village of Ateni, Gori Municipality.
The winning contractor for the tender announced for rehabilitation and reconstruction of Ateni Public School has already been selected.
The project envisages comprehensive rehabilitation of a school building designed to accommodate 300 students. The scope of works includes renovation of educational and administrative spaces, modernization of heating, ventilation, and water supply systems, as well as structural reinforcement works where necessary.
The project aims to create a safe, comfortable, and modern learning environment that meets contemporary standards for both students and teachers.
The project is being implemented by the Municipal Development Fund of the Ministry of Infrastructure with funding from the Government of Georgia. The total value of the project amounts to GEL 6 million.