თბილისის №83 საჯარო სკოლის მშენებლობა მიმდინარეობს
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი თბილისში №83 საჯარო სკოლის ახალ შენობას აშენებს. სკოლა 650 მოსწავლეზე იქნება გათვლილი და თანამედროვე საგანმანათლებლო მოთხოვნებს სრულად დააკმაყოფილებს.
მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოები ადგილზე მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორმა გიორგი შონიამ და ქვემო სამგორის მაჟორიტარმა დეპუტატმა ზაქარია წიკლაურმა დაათვალიერეს.
პროექტის ფარგლებში შეიქმნება უსაფრთხო, ფუნქციური და კომფორტული სასწავლო გარემო, რომელიც ხელს შეუწყობს მოსწავლეთა აკადემიურ განვითარებასა და ფიზიკურ აქტივობას. პროექტის მიხედვით, სკოლაში მოეწყობა სრულად აღჭურვილი საკლასო სივრცეები, შიდა დახურული სპორტული დარბაზი და კეთილმოწყობილი ეზო.
შენობა უზრუნველყოფილი იქნება ყველა აუცილებელი საინჟინრო კომუნიკაციით — გათბობის, წყალმომარაგებისა და კანალიზაციის თანამედროვე სისტემებით, რაც სასწავლო პროცესის უწყვეტობასა და უსაფრთხოებას უზრუნველყოფს.
№83 საჯარო სკოლის პროექტი მუნიციპალური განვითარების ფონდს სსიპ საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოსგან (ESIDA) გადმოეცა და სრულად ფინანსდება საქართველოს მთავრობის მიერ. პროექტის ღირებულება 14.4 მილიონ ლარს აღემატება.
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ქვეყნის მასშტაბით აგრძელებს საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურის განვითარებას, რაც მომავალ თაობებს ხარისხიანი განათლების მიღების, თანამედროვე სტანდარტებზე დაფუძნებული და ჯანსაღი სასწავლო გარემოს შექმნის შესაძლებლობას აძლევს.

CONSTRUCTION OF TBILISI PUBLIC SCHOOL №83 IS UNDERWAY
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure is constructing a new building of Tbilisi Public School №83. The school is designed to accommodate 650 students and will fully meet modern educational standards.
Executive Director of MDF Giorgi Shonia, and Majoritarian Member of Parliament for Kvemo Samgori District Zakaria Tsiklauri, inspected the progress of construction works on site.
The project will create a safe, functional, and comfortable learning environment that will promote the academic development and physical activity of students. As per the project, the school will be equipped with fully furnished classrooms, an indoor gym, and well-equipped playground.
The building will be equipped with all necessary engineering utilities – modern heating, water supply, and sewage systems – which will ensure the continuity and safety of the educational process.
The Public School №83 project was transferred from the Educational and Scientific Infrastructure Development Agency (ESIDA) to MDF and is fully funded by the Government of Georgia (GOG). The project cost exceeds GEL 14.4 million.
The MDF of the Ministry of Infrastructure continues to develop educational infrastructure throughout the country, enabling future generations to receive a quality education and creating a healthy learning environment, based on modern standards.