ბაკურიანში საჯარო სკოლის მშენებლობა აქტიურად მიმდინარეობს, ახალი საბავშვო ბაღი კი დასრულების ეტაპზეა
ბორჯომის მუნიციპალიტეტის დაბა ბაკურიანში 400 მოსწავლეზე გათვლილი საჯარო სკოლის მშენებლობა აქტიურად მიმდინარეობს, ხოლო 150 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღის პროექტი დასკვნით ეტაპზეა.
ახალი სკოლა შენდება ყოფილი საჯარო სკოლის ტერიტორიაზე და თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად მოიცავს საკლასო ოთახებს, ლაბორატორიას, სპორტულ და კვების სივრცეებს. პროექტის ფარგლებში ასევე გათვალისწინებულია სპორტული მოედნის მოწყობა და მოსწავლეების საჭიროებებზე მორგებული ინფრასტრუქტურის განვითარება.
საბავშვო ბაღში, სასწავლო ოთახებთან ერთად, განთავსებულია საძინებლები, ადმინისტრაციული, სამედიცინო და სამზარეულოს ბლოკი. მოწყობილია, ასევე, შიდა და გარე სათამაშო სივრცეები და რეკრეაციული ზონა.
პროექტების განხორციელების შედეგად ბაკურიანს შეემატება თანამედროვე საგანმანათლებლო სივრცეები, რაც მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს როგორც ზოგად, ისე სკოლამდელ განათლებაზე ხელმისაწვდომობას.

Construction of a new 400-student public school is actively underway in the resort town of Bakuriani, Borjomi Municipality, while the project for a new kindergarten designed for 150 children is in its final stage.
The new school is being built on the site of the former public school and, in line with modern standards, will feature classrooms, a laboratory, sports and dining facilities. The project also provides for the development of a sports field and infrastructure tailored to the needs of students.
In addition to educational spaces, the kindergarten features bedrooms, administrative and medical units, as well as a kitchen block. Indoor and outdoor playgrounds and recreational areas have also been arranged.
Upon completion, the projects will provide Bakuriani with modern educational facilities, significantly improving access to both general and preschool education in the area.