მუნიციპალურმა განვითარების ფონდმა სამტრედიაში კიდევ ერთი სკოლის რეაბილიტაცია დაასრულა
საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა ქალაქ სამტრედიის N10 საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია დაასრულა.
მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილემ, ქვარა ჩართოლანმა დასრულებული ინფრასტრუქტურული სამუშაოები პირადად მოინახულა.
პროექტის ფარგლებში, საგანმანათლებლო დაწესებულებაში მოეწყო თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი საკლასო ოთახები, ბიბლიოთეკა, სპორტული დარბაზი და ეზოს მიმდებარე ტერიტორია. აღსანიშნავია, რომ განახლებული შენობა სრულად ადაპტირებულია შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებისთვის.
აღნიშნული სარეაბილიტაციო პროექტი მუნიციპალური განვითარების ფონდს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს გაუქმების შემდეგ გადაეცა და ის სრულად საქართველოს მთავრობის მიერ ფინანსდება.

MDF COMPLETES REHABILITATION OF ONE MORE SCHOOL IN SAMTREDIA
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has completed the rehabilitation of Public School N10 in Samtredia Town.
Deputy Executive Director of MDF Kvara Chartloani, personally inspected the completed infrastructural works.
The school has been equipped with modern classrooms, a library, a gym, and a courtyard adjacent site within the project. It is worth noting that the upgraded building is fully adapted for people with disabilities.
That rehabilitation project was transferred to MDF following the abolition of the Educational and Scientific Infrastructure Development Agency (ESIDA) of the Ministry of Education, Science and Youth, and is fully funded by the Government of Georgia (GOG).