გიორგი შონია მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელ დირექტორად დაინიშნა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელ დირექტორად გიორგი შონია დაინიშნა.
გიორგი შონია 2025 წლის აგვისტოდან ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მართვაში არსებული შპს „საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიის“ დირექტორის თანამდებობას იკავებდა.
გიორგი შონიას საჯარო სექტორში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. წყალმომარაგების კომპანიის დირექტორად დანიშვნამდე, იგი ამავე კომპანიაში დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი და დირექტორის მოადგილე იყო. 2025 წლის ივნისის ბოლომდე ეკავა ინფრასტრუქტურის სამინისტროში ინფრასტრუქტურული პროექტების კოორდინაციისა და ზედამხედველობის დეპარტამენტის უფროსის პოზიცია, ასევე იყო მინისტრის მრჩეველი. 2018-2025 წლებში იგი ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში ურბანული დაგეგმარებისა და საქალაქო მეურნეობის კომისიის სამდივნოს უფროსის პოზიციას იკავებდა, ხოლო 2014-2018 წლებში საკრებულოში სხვადასხვა თანამდებობაზე მუშაობდა.
გიორგი შონიამ დაამთავრა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოხუმის ფილიალი, ჰუმანიტარულ, სოციალურ და პოლიტიკურ მეცნიერებათა ფაკულტეტი.

GIORGI SHONIA APPOINTED EXECUTIVE DIRECTOR OF THE MUNICIPAL DEVELOPMENT FUND
Since August 2025, Giorgi Shonia had been serving as Director of United Water Supply Company of Georgia.
He brings extensive experience in the public sector. Prior to his appointment as Director of the water supply company, he served as Acting Director and Deputy Director within the same organization. Until the end of June 2025, he held the position of Head of the Infrastructure Project Coordination and Supervision Department at the Ministry of Infrastructure of Georgia, where he also served as an advisor to the Minister.
From 2018 to 2025, Shonia was Head of the Secretariat of the Urban Planning and Municipal Economy Commission at the Tbilisi City Council. Between 2014 and 2018, he held various positions within the City Council.
Giorgi Shonia graduated from the Sukhumi branch of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Humanities, Social and Political Sciences.