რუსთავში ახალი საბავშვო ბაღის პროექტირება იწყება
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი რუსთავში, რანაკლებ 300 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღის პროექტირებას იწყებს.
შესაბამისი ხელშეკრულება კონკურსში გამარჯვებულ კომპანიასთან გაფორმდა, რომელშიც მომსახურების შესრულების საერთო ვადად 6 თვეა განსაზღვრული. მომზადდება განმეორებადი პროექტის მოდელი, რომელიც სხვა ობიექტზეც გამოიყენება.
პროექტის მიხედვით, რუსთავის ახალ ბაღში ბავშვებისთვის უნდა მოეწყოს საძინებელი, სათამაშო და სასადილო სივრცეები, მუსიკალური და სპორტული მეცადინეობისთვის განკუთვნილი ოთახები, საშხაპე და დამხმარე სათავსოები.
ბაღის გარე სივრცეში გათვალისწინებული უნდა იყოს სათამაშო მოედნის მოწყობა, სადაც ბავშვებისთვის განთავსდება სხვადასხვა სახის ატრაქციონები, მათ შორის სასრიალოები, საქანელები და ასევე, მოსასვენებელი ინფრასტრუქტურა.
რუსთავის ახალი ბაღი, სადაც სკოლამდელი აღსაზრდელებისთვის უსაფრთხო და მრავალფეროვანი გარემო უნდა შეიქმნას, ადაპტირებული იქნება განსაკუთრებული საჭიროებების მქონე ბავშვებისთვის .

DESIGN WORKS BEGINNING FOR A NEW KINDERGARTEN IN Rustavi
The Municipal Development Fund of the Ministry of Infrastructure has begun design works for a kindergarten in Rustavi intended for approximately 300 children.
A corresponding contract has been signed with the tender winner company; the agreed total period for performance of services is six months. A replicable design model will be developed for use at other sites as well.
According to the design, the new kindergarten in Rustavi is to include sleeping quarters, play and dining areas, rooms designated for music and sports activities, along with shower facilities and auxiliary storage spaces.
The outdoor area of the kindergarten will provide a playground equipped with various attractions for children, including slides and swings, and recreational infrastructure.
The new Rustavi kindergarten is intended to create a safe and diverse environment for preschool children that will be adapted to accommodate children with special needs.