აზიის განვთარების ბანკში კვარტალური შეხვედრა გაიმართა
მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი ბექა ურუშაძე და აზიის განვითარების ბანკის პროგრამის ხელმძღვანელი ბექა თორია აზიის განვითარების ბანკის (ADB) კვარტალურ შეხვედრას დაესწრნენ.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ინფრასტრუქტურის, ფინანსთა, ეკონომიკის, ჯანდაცვის, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროების მინისტრების მოადგილეები.
აღნიშნულ შეხვედრაზე განხილულ იქნა მიმდინარე და დასრულებული პროექტები, შეფასდა მათი განხორციელების ეტაპები და მიღწეული შედეგები. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო სამომავლო გეგმებს, სადაც მხარეებმა იმსჯელეს დაგეგმილ ინიციატივებზე, პრიორიტეტულ მიმართულებებსა და თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობებზე.
მუნიციპალური განვითარების ფონდმა აზიის განვითარების ბანკის დაფინანსებით არაერთი მნიშვნელოვანი ინფრასტრუქტურული პროექტი განახორციელა. მხოლოდ 2025 წელს ფონდმა დაასრულა ახალციხისა და ზუგდიდის სპორტული კომპლექსების, ასევე ზვიად გამსახურდიას სახელობის ბიბლიოთეკის მშენებლობა. ამჟამად კი მიმდინარეობს მესტიაში ლაღამის უბნის რეაბილიტაცია.

Executive Director of the Municipal Development Fund (MDF) Beka Urushadze and ADB Program Manager Beka Toria, were in attendance of a Quarterly Meeting at ADB.
The meeting was also attended by Deputy Minsiters of Infrastructure, Finance, Economy, Health, Environmental Protection and Agriculture.
The meeting discussed current and completed projects, assessed implementation stages, and reviewed the results achieved. Particular attention was paid to future plans, during which the parties dicussed the planned initiatives, priority areas, and the opportunities so as the cooperation to be expanded.
MDF has implemented a number of important infrastructural projects with the financial support from ADB. In 2025 only, MDF finalized the construction of sports complexes in Akhaltsikhe and Zugdidi, as well as of the Zviad Gamsakhurdia Library. Rehabilitation of Laghami District in Mestia is currently underway.