მინისტრი №133 სკოლაში არსებულ სიტუაციას ადგილზე გაეცნო
ინფრასტრუქტურის მინისტრი რევაზ სოხაძე და განათლების მინისტრი გივი მიქანაძე, მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელ დირექტორ ბექა ურუშაძესთან და ნაძალადევის რაიონის გამგებელ ირაკლი ანდღულაძესთან ერთად თბილისის №133 საჯარო სკოლაში არსებულ სიტუაციას ადგილზე გაეცნენ.
მოსწავლეთა მზარდი რაოდენობის გათვალისწინებით, მინისტრებმა სკოლისთვის დამატებითი ფლიგელის აშენების გადაწყვეტილება მიიღეს.
ახალი სივრცე უზრუნველყოფს სასწავლო პროცესის უფრო კომფორტულ და ეფექტიან გარემოში წარმართვას, რაც მოსწავლეებისა და პედაგოგებისთვის თანამედროვე სტანდარტების შესაბამის პირობების შექმნას უზრუნველყოფს.
მინისტრების განცხადებით, პროექტი განხორციელდება უსაფრთხოების და ხარისხის ყველა მოთხოვნის გათვალისწინებით, რათა სკოლამ შეძლოს მზარდი მოთხოვნის დაკმაყოფილება და მოსწავლეებს შესთავაზოს უკეთესი სასწავლო გარემო

THE MINISTER REVIEWED THE SITUATION ON SITE AT SCHOOL №133
The Minister of Infrastructure Revaz Sokhadze and the Minister of Education Givi Mikanadze, together with the Executive Director of the Municipal Development Fund (MDF) Beka Urushadze and Nadzaladevi District Governor Irakli Andghuladze, visited Tbilisi #133 Public School so as to be familiarized with the current situation on site.
Considering the increasing number of students, Ministers have made a decision to build an additional annex to the school building.
A new space will provide a more comfortable and effecting learning environment that will create the conditions of modern standards for both students and teachers.
As Ministers noted, the project will be implemented in accordance with all safety and quality requirements so as the school to be able to meet growing demand and offer students the best possible learning environment.