ქვე-პროექტი: ქალაქ გორის 10 სათამაშო მოედნის რეაბილიტაცია
ქვე-პროექტი ხორციელდება მუნიციპალური განვითარების ფონდის მიერ მეორე რეგიონული და მუნიციპალური ინფრასტრუქტურის განვითარების პროექტის (RMDPS) ფარგლებში, რომელიც მიმდინარეობს მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით. ქვე-პროექტი ითვალისწინებს ქალაქ გორში მდებარე ათი სათამაშო მოედნის რეაბილიტაციას.
ქვე-პროექტი: ხაშურის N7 საბავშვო ბაღის რეაბილიტაცია
ქვე-პროექტი ხორციელდება მუნიციპალური განვითარების ფონდის მიერ მეორე რეგიონული და მუნიციპალური ინფრასტრუქტურის განვითარების პროექტის (RMDPS) ფარგლებში, რომელიც მიმდინარეობს მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით. პროექტი ითვალისწინებს ქალაქ ხაშურის N7 საბავშვო ბაღის რეაბილიტაციასა და რეკონსტრუქციას.
1 დეკემბერი 2016
სამცხე–ჯავახეთისა და მცხეთა–მთიანეთის რეგიონული და ტურიზმის განვითარების სტრატეგიების სტრატეგიული გარემოსდაცვითი, სოციალური და კულტურული მემკვიდრეობის შეფასება (SECHSA)
სამცხე–ჯავახეთისა და მცხეთა–მთიანეთის რეგიონული და ტურიზმის განვითარების სტრატეგიების სტრატეგიული გარემოსდაცვითი, სოციალური და კულტურული მემკვიდრეობის შეფასება (SECHSA) განხორციელდა მსოფლიო ბანკის მიერ დაფინანსებული რეგიონული განვითარების პროექტის (RDP III) მომზადების ფარგლებში. აღნიშნული პროექტის ძირითადი მიზანია ინფრასტრუქტურული მომსახურებისა და ინსტიტუციური შესაძლებლობის გაუმჯობესება, სამცხე–ჯავახეთისა და მცხეთა–მთიანეთის რეგიონის ტურისტული ეკონომიკის განვითარების მიზნით.