2017 წ. დამოუკიდებელი აუდიტორული კომპანიების „Deloitte“-ის; „Grant Thornton”-ის და „KPMG”-ის მიერ ჩატარდა საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდის 2016 წლის საქმიანობის შემოწმება (პროექტებისა და ფონდის, როგორც ორგანიზაციის ჭრილში). აუდიტორული შემოწმების შედეგად საქმიანობის ყველა მიმართულების მიხედვით მიღებულია დადებითი შეფასება.
კონსულტანტის გამოცდილების ფორმა - ინტერესის გამოხატვისთვის
კონსულტანტებმა ინტერესის გამოხატვის დროს, საკუთარი გამოცდილების/კონტრაქტების შესახებ ინფორმაცია უნდა წარმოადგინონ მიმაგრებულ დოკუმენტში (ფორმა N1) მოცემული ფორმის მიხედვით
6 მარტი 2017
შესაბამისობის ანგარიში N1, მდგრადი ურბანული ტრანსპორტის საინვესტიციო პროგრამა (SUTIP – 2879-GEO) 3063 თბილისი – რუსთავის ურბანული კვანძი. მონაკვეთი 2 ა (კმ 4+100 -დან 4+400-მდე; კმ 4+700 -დან 5+100-მდე;კმ 8+600 -დან 9+700-მდე; კმ 9+950 -დან 10+750 -მდე)
გარე მონიტორინგის სპეციალისტის მიერ მომზადებული დომკუმენტი, რომელიც ადასტურებს, რომ მგფ-მა განახორციელა განსახლების პროცედურები ADB SPS (2009) -ის მოთხოვნებისა და საქართველოს მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად თბილისი– რუსთავის ურბანული კვანძი მონაკვეთი 2ა.
6 თებერვალი 2017
თბილისი-რუსთავის საავტომობილო გზის ფონიჭალის მონაკვეთის (მონაკვეთი 2) მშენებლობის პროექტის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების (გზშ) ანგარიშის საბოლოო ვერსია
თბილისი-რუსთავის საავტომობილო გზის ფონიჭალის მონაკვეთის (მონაკვეთი 2) მშენებლობის პროექტი ითვალისწინებს თბილისი-წითელი ხიდის (აზერბაიჯანის საზღვარი) საავტომობილო გზის თბილისი-რუსთავის მონაკვეთის 17,4 კმ-იანი საავტომობილო გზის ნაწილის მოდერნიზაციას, რომლის სიგრძეც შეადგენს 6,8 კმ-ს და რომლის მიზანია რუსთავსა და თბილისს შორის არსებული დამაკავშირებელი სატრანსპორტო ინფრასტრუქტურის და პარამეტრების გაუმჯობესება, გადატვირთული მოძრაობის განტვირთვა და საგზაო შემთხვევების თავიდან აცილება, რაც იქნება გარანტი ეფექტური კავშირისა თბილისსა და რუსთავს შორის.