ხარაგაულში სპორტული კომპლექსის-ტექნიკური ცენტრის აშენება იგეგმება
ხარაგაულში მრავალფუნქციური სპორტული კომპლექსის და საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრის აშენება იგეგმება. ხარაგაულის სპორტული კომპლექსი საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად უნდა აშენდეს და მოეწყოს მულტიფუნქციური სივრცეები, ცურვის, სინქრონული ცურვისა და წყალბურთისთვის განკუთვნილი აუზი.
ხაშურის მუნიციპალიტეტში 1000 მაყურებელზე გათვლილი მრავალფუნქციური კომპლექსის და რაგბის სტადიონის მშენებლობა იგეგმება. ხაშურის მუნიციპალიტეტის დაბა სურამის კომპლექსი მოემსახურება ხაშურის, სურამისა და მიმდებარე სოფლების მოსახლებას როგორც სპორტულ, ისე კულტურულ შემენებით საჭიროებებს.
სოფელ არაშენდაში ახალი სკოლის მშენებლობა მიმდინარეობს
სოფელ არაშენდაში ახალი სკოლის მშენებლობა მიმდინარეობს. გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ არაშენდას ახალი სკოლა 100 მოსწავლეზეა გათვლილი. შენობაში თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღიჭურვება საკლასო ოთახები, ლაბორატორია, საინფორმაციო ტექნოლოგიების კაბინეტი და ბიბლიოთეკა.
გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტირძნისში საბავშვო ბაღის ძველი, ამორტიზებული შენობის დემონტაჟის შემდეგ ახალი ბაღის მშენებლობა მიმდინარეობს. შენდება 150 ბავშვზე გათვლილი თანამედროვე საბავშვო ბაღი. შენდება 150 ბავშვზე გათვლილი თანამედროვე საბავშვო ბაღი.
გორში მრავალფუნქციური სპორტული კომპლექსის პროექტირება იწყება
გორში თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი მრავალფუნქციური სპორტული კომპლექსის პროექტირება იწყება. ახალი სივრცე 1000 მაყურებელზე იქნება გათვლილი. პროექტის მიხედვით, კომპლექსი აშენდება მსოფლიო ცურვის ფედერაციის სტანდარტების შესაბამისად.
გორში N11 საჯარო სკოლის მშენებლობა მიმდინარეობს
ახალი სკოლა 650 მოსწავლეზეა გათვლილი. შენობაში საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად მოეწყობა თანამედროვე ინფრასტრუქტურა, მათ შორის საკლასო და რესურს ოთახები, ინფორმაციული და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების კაბინეტი, სამეცნიერო ლაბორატორია, მუსიკის ოთახი, სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების სივრცე.
სპორტული ცენტრი მეჯვრისხევში
ინფრასტრუქტურის მინისტრი რევაზ სოხაძე ქვეყნის მუნიციპალიტეტებში მიმდინარე და დაგეგმილი ინფრასტრუქტურული პროექტების დეტალებს ადგილზე ეცნობა. მინისტრი მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელ დირექტორ ბექა ურუშაძესთან ერთად შიდა ქართლში გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ მეჯვრისხევში დაგეგმილი საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრის ტერიტორიაზე იმყოფებოდა.