• ბათუმის ნაპირდაცვის პროექტი დასრულდა
სოფელ ხეთას თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი სკოლა აქვს
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა ხობის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხეთის საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია დაასრულა. საჯარო სკოლა საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად განახლდა და სრულად ადაპტირებულია შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებისთვის.
ხობში სპორტული კომპლექსის აშენება იგეგმება
ინფრასტრუქტურის მინისტრი რევაზ სოხაძე სამინისტროს საქვეუწყებო დაწესებულებების ხელმძღვანელებთან ერთად აგრძელებს რეგიონებში მიმდინარე პროექტების მონიტორინგსა და შესრულების ხარისხის შემოწმებას. მინისტრი სამეგრელოს რეგიონში იმყოფებოდა, სადაც დასრულებულ და მიმდინარე ინფრასტრუქტურულ სამუშაოებს ადგილზე გაეცნო და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან ერთად დაგეგმილი პროექტების დეტალები განიხილა.
სენაკში ტექნიკური ცენტრისა და სტადიონის მშენებლობა იგეგმება
სენაკში თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი ტექნიკური ცენტრისა და ხელოვნურსაფარიანი სტადიონის მშენებლობა იგეგმება, რაც შექმნის ახალ შესაძლებლობებს ახალგაზრდებისთვის.
ფოთში დაგეგმილია 9 აპრილის ხეივნის რეაბილიტაცია
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდს ქალაქ ფოთში დაგეგმილი აქვს 9 აპრილის ხეივნის რეაბილიტაცია. პროექტი ითვალისწინებს ხეივნის სრულ განახლებას და თანამედროვე, ფუნქციურად გამართული რეკრეაციული სივრცის ჩამოყალიბებას.