ლაგოდეხში სპორტული კომპლექსი-საფეხბურთო ცენტრი აშენდება
პროექტის ფარგლებში აშენდება მრავალფუნქციური სპორტული კომპლექსი, სადაც განთავსდება დიდი და საბავშვო აუზები, სატრენაჟორო და ფიტნეს დარბაზები, მწვრთნელთა, სამედიცინო და ფიზიოთერაპიის ოთახები. შენობაში ასევე მოეწყობა საკონფერენციო დარბაზი, კვების პუნქტი და კომერციული სივრცეები, ხოლო მიმდებარე ტერიტორიაზე — რეკრეაციული ზონა და ავტოსადგომი.
გარდა ამისა, სოფელ ჭაბუკიანში დაგეგმილია საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრისა და ხელოვნურსაფარიანი სტადიონის მშენებლობა. პროექტი ითვალისწინებს 300 მაყურებელზე გათვლილ ტრიბუნას, გასახდელებს, სველი წერტილებსა და სამეურნეო სათავსოებს.
სპორტული ინფრასტრუქტურა სრულად იქნება ადაპტირებული განსაკუთრებული საჭიროებების მქონე პირებისთვის.
დაგეგმილი პროექტები ინფრასტრუქტურის მინისტრმა და მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებლმა დირექტორმა ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან ერთად მშენებლობისთვის განსაზღვრულ ტერიტორიაზე განიხილა.

A Sports Complex-Football Center to be built in Lagodekhi
The project envisages construction of a multifunctional sports complex with a big swimming pool, and a one for children, gyms and fitness halls, offices for coaches, as well as medical and physiotherapy rooms. The building will house also a conference hall, a catering facility, commercial spaces, while a recreation area and parking lot will be arranged on the adjacent site.
In addition to that, the football technical center and the stadium with artificial turf are to be constructed in Chabukiani Village. The project envisages the arrangement of the grandstand for 300 spectators, changing rooms, water closets, and utility rooms.
The sports infrastructure will be fully adapted for people with special needs.
The Minister of Infrastructure and the Executive Director of the Municipal Development Fund (MDF) discussed the scheduled projects with the representatives of local authorities on the site, designated for construction.