დედოფლისწყაროში № 1 საჯარო სკოლის მშენებლობა გრძელდება
ახალი სკოლა საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად შენდება, სადაც თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღიჭურვება საკლასო ოთახები, ბიბლიოთეკა, ლაბორატორია და საინფორმაციო ტექნოლოგიების კაბინეტი.
სკოლაში განთავსდება სამედიცინო კაბინეტი, კვებისათვის განკუთვნილი ზონა, ასევე, შიდა და გარე სპორტული სივრცეები.დედოფლისწყაროს № 1 საჯარო სკოლის მშენებლობას სახელმწიფო ბიუჯეტი 15.9 მილიონით ლარით აფინანსებს.
მიმდინარე სამუშაოებს ინფრასტრუქტურის მინისტრი რევაზ სოხაძე, მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი ბექა ურუშაძე და კახეთის სახელმწიფო რწმუნებული პლატონ კალმახელიძე და დედოფლისწყაროს მერი ნიკოლოზ ჯანიაშვილი გაეცნენ.

Construction of Public School No. 1 in Dedoplistsqaro Continues
Construction of Public School No. 1 in the town of Dedoplistsqaro is ongoing. The school is designed to accommodate 650 students. The new facility is being constructed in accordance with international standards; classrooms, the library, laboratories, and an information technology room will be equipped with modern technologies.
The school will also house a medical office, a dining area, and indoor and outdoor sports facilities. The construction of Dedoplistsqaro Public School No. 1 is financed from the state budget with GEL 15.9 million. The ongoing works were inspected by Minister of Infrastructure Revaz Sokhadze, Executive Director of the Municipal Development Fund Beka Urushadze, Governor of Kakheti Platon Kalmakhelidze, and Mayor of Dedoplistsqaro Nikoloz Janiashvili.