ინფრასტრუქტურის სამინისტროში საკონკურსო კომისიის სხდომა გაიმართა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საკონკურსო კომისიამ ხაშურის მუნიციპალიტეტის დაბა სურამში მულტიფუნქციური კომპლექსის საკონკურსო განაცხადები და ქვეყნის სხვადასხვა ტერიტორიაზე 6 საბავშვო ბაღის პროექტირებისთვის წარდგენილი წინადადებები განიხილა.
1000 მაყურებელზე გათვლილი მრავალფუნქციური კომპლექსი მოემსახურება ხაშურის, სურამისა და მიმდებარე სოფლების მოსახლებას როგორც სპორტულ, ისე კულტურულ შემეცნებით საჭიროებებს.
რაც შეეხება ბაღების განაცხადებს, კომისიამ განიხილა რუსთავში 300 და 100 ბავშვზე გათვლილი საბვშვო ბაღების პროექტები, ასევე, ქალაქ ლანჩხუთში 125 და ამავე მუნიციპალიტეტის სოფელ წყალწმინდაში 100 ბავშვზე გათვლილი ბაღების პროექტები.
კომისიამ იმსჯელა, ასევე, გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხიდისთავში 75 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღის, დმანისის მუნიციპალიტეტის სოფელი ბოსლებში 50 ბავშვზე და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვენობანში 25 ბავშვზე გათვლილი ბაღების საპროექტო წინადადებებზე.
ხაშურის მუნიციპალიტეტის მრავალფუნქციური კომპლექსის და საბავშვო ბაღების პროექტები, შემდგგომში, სხვადასხვა რეგიონში, გამოყენებული იქნება როგორც განმეორებადო მოდელი.
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საკონკურსო კომისია გამარჯვებული პროექტების ავტორებს რამდენიმე დღეში დაასახელებს.

Meeting of the Competition Commission held at the Ministry of Infrastructure
The Competition Commission of the Ministry of Infrastructure examined bids for a multifunctional complex in the town of Surami, Khashuri Municipality, and proposals for the design of six kindergartens across the country.
The multifunctional complex, with a capacity of 1,000 spectators, will serve the populations of Khashuri, Surami and neighboring villages for both sporting and cultural-educational needs.
Regarding the kindergarten proposals, the commission reviewed projects for kindergartens in Rustavi with capacities of 300 and 100 children, projects in the town of Lanchkhuti for 125 children, and in the village of Tskalsminda within the same municipality - for 100 children. The commission also considered design proposals for a 75-child kindergarten in the village of Khidistavi, Gori Municipality; a 50-child kindergarten in the village of Bosle, Dmanisi Municipality; and a 25-child kindergarten in the village of Kvenobani, Chokhatauri Municipality.
The multifunctional complex in Khashuri Municipality and the kindergarten projects will subsequently be used in other regions as replicable models.
The Competition Commission of the Ministry of Infrastructure will announce authors of the winner designs in a few days.