სოფელ ტირძნისში საბავშვო ბაღის მშენებლობა იწყება
გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტირძნისში საბავშვო ბაღის ძველი, ამორტიზებული შენობის დემონტაჟის შემდეგ ახალი ბაღის მშენებლობა მიმდინარეობს.
შენდება 150 ბავშვზე გათვლილი თანამედროვე საბავშვო ბაღი.
პროექტი ითვალისწინებს სკოლამდელი აღსაზრდელების საჭიროებებზე მორგებული სასწავლო, დასასვენებელი და ადმინისტრაციული ოთახების, სამზარეულოსა და მრავალფეროვანი სათამაშო ეზოს მოწყობას. სრულად განახლდება უსაფრთხოების, გათბობის, ელექტროობისა და საკანალიზაციო სისტემები.
საბავშვო ბაღის მიმდინარე სამუშაოებს გაეცნო ინფრასტრუქტურის მინისტრი, მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელ დირექტორთან, შიდა ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულთან და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან ერთად.

Construction of a kindergarten in Tirdznisi Village is to begin
Following the demolition of the old, depreciated kindergarten building in Tirdznisi Village of Gori Municipality, a new kindergarten is being constructed.
A modern kindergarten, designed for 150 children, is being built.
The project envisages the construction of educational, recreational, and administrative rooms, a kitchen, and a variety of playgrounds, adapted to the needs of preschoolers. The security, heating, electricity, and sewage systems will be completely renovated.
The Minister of Infrastructure, together with the Executive Director of the Municipal Development Fund (MDF), a State Representative to Shida Kartli Region, and representatives of local authorities, familiarized themselves with the progress of the kindergarten construction.