ზუგდიდის მრავალფუნქციური სპორტული კომპლექსისა და სენაკის საცურაო აუზის პროექტირებისთვის კონკურსები გამოცხადდა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა სამეგრელოში, ორი ახალი სპორტული კომპლექსის პროექტირებისთვის კონკურსები გამოაცხადა.
ზუგდიდის მრავალფუნქციური კომპლექსი 1000 მაყურებელზე იქნება გათვლილი და გააერთიანებს სავარჯიშო დარბაზებს, ღია მინი ფეხბურთის მოედანს, საჭადრაკო სივრცეს, ჩოგბურთის და პადელის კორტებს.
სენაკში კი დაგეგმილია ახალი, საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი დახურული საცურაო აუზის აშენება. გათვალისწინებულია არანაკლებ 200 მაყურებელზე გათვლილი ტრიბუნის, სპორტული და საბავშვო აუზების, სავარჯიშო დარბაზების, გასახდელების და ფიზიოთერაპიის სივრცეების მოწყობა.
ორივე კომპლექსში უნდა განთავსდეს სამედიცინო და ადმინისტრაციული ოთახები, საკონფერენციო დარბაზები და კომერციული სივრცეები. ასევე, მოეწყოს თანამედროვე ავტოსადგომები, უსაფრთხოებისა და განათების სისტემები.
ზუგდიდის მრავალფუნქციური სპორტკომპლექსისა და სენაკის აუზის პროექტების განხორციელება ხელს შეუწყობს ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციას, სპორტულ აქტივობებში ახალგაზრდების ჩართულობას და რეგიონის ეკონომიკურ განვითარებას.

Competitions announced for design of a multifunctional sports complex in Zugdidi and a swimming pool in Senaki
The Municipal Development Fund (MDF) of the Minsitry of Infrastructure has announced competitions for the design of two new sports complexes in Samegrelo.
The multifunctional complex of Zugdidi will be designed for 1,000 spectators and will include training halls, an outdoor mini-football pitch, a chess area, tennis and padel tennis courts.
In Senaki, there is to be built a new indoor swimming pool of international standards. There is to be built a grandstand for at least 200 spectators. The sports and children’s pools, traning halls, changing rooms, and physiotherapy rooms are also to be arranged there.
Both complexes shall house the medical and administrative facilities, conference halls, and commercial spaces. Modern parking, security, and lighting systems are also to be arranged there.
The implementation of the multifunctional sports complex project in Zugdidi, and the swimming pool one in Senaki will promote a healthy lifestyle, encourage young people to be involved in sports activities, and contribute to the economic development of the region.