სოფელ გეგუთში განახლებული საბავშვო ბაღი გაიხსნა
ინფრასტრუქტურის მინისტრი რევაზ სოხაძე, მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელ დირექტორთან ბექა ურუშაძესთან ერთად, წყალტუბოს მუნიციპალიტეტში განხორციელებული და დაგეგმილი საგანმანათლებლო და სპორტული ინფრასტრუქტურის პროექტებს ეცნობა.
თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად რეაბილიტირებულ შენობაში გათვალისწინებულია ბავშვების განათლების, სოციალიზაციისა და უსაფრთხოებისთვის აუცილებელი ყველა საჭიროება.
საბავშვო ბაღში მოწყობილია სასწავლო და მოსასვენებელი ოთახები, სათამაშო და რეკრეაციულ ზონები, ეზო და სათამაშო მოედნები, რაც ბავშვებისთვის კომფორტული გარემოს შექმნას ემსახურება.

Renovated kindergarten opens in Geguti village
Minister of Infrastructure Revaz Sokhadze, together with the Executive Director of the Municipal Development Fund Beka Urushadze, was briefed on the educational and sports infrastructure projects implemented and planned in Tskaltubo Municipality.
The building, rehabilitated in accordance with modern standards, provides all the necessary means for education, socialization and safety of children.
The kindergarten has study and rest rooms, play and recreational zones, a yard and playgrounds, which serve to create a comfortable environment for children.