მუნიციპალური განვითარების ფონდმა 6 ახალი საბავშვო ბაღის პროექტირებისთვის კონკურსები გამოაცხადა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი აქტიურად განაგრძობს ქვეყნის მასშტაბით საბავშვო ბაღების მშენებლობა-რეაბილიტაციის პროცესს.
ამ ეტაპზე, ფონდმა, ახალი საბავშვო ბაღების პროექტირებისთვის კონკურსები გამოაცხადა რუსთავის, ჩოხატაურის, ლანჩხუთის, გორისა და დმანისის მუნიციპალიტეტებში.
ქალაქ რუსთავში დაგეგმილია ახალი, არანაკლებ 300 აღსაზრდელზე გათვლილი საბავშვო ბაღის მშენებლობა, ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვენობანში 25 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღი აშენდება, ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის სოფელ წყალწმინდას ბაღი 100 ბავშვზე იქნება გათვლილი, ქალაქ ლანჩხუთის ახალი ბაღი არანაკლებ 125 აღსაზრდელს მოემსახურება, გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხიდისთავში დაგეგმილია 75 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღის მშენებლობა, დმანისის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბოსლების ახალი საბავშვო ბაღი, კი, 50 აღსაზრდელზე იქნება გათვლილი.
პროექტების დასრულების შემდეგ, ბავშვები თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი, უსაფრთხო, კეთილმოწყობილი ინფრასტრუქტურით ისარგებლებენ.

The Municipal Development Fund of the Ministry of Infrastructure is actively proceeding with the process of construction and rehabilitation of kindergartens across the country.
At the present stage, the Fund has announced competitions for designing new kindergartens in the municipalities of Rustavi, Chokhatauri, Lanchkhuti, Gori and Dmanisi.
Construction of a new kindergarten for at least 300 pupils is planned in the city of Rustavi, a kindergarten for 25 pupils will be built in the village of Kvenobani, Chokhatauri municipality, a kindergarten for 100 pupils - in the village of Tskaltimda, Lanchkhuti municipality, a new kindergarten in the city of Lanchkhuti will serve at least 125 pupils, a kindergarten for 75 pupils is planned in the village of Khidistavi, Gori municipality, and a new kindergarten in the village of Boslebi, Dmanisi municipality, will be designed for 50 pupils.
After completion of the named projects, children will benefit from a safe, well-equipped infrastructure meeting modern standards.