სოფელ ხუცუბანში რაგბის სტადიონის მშენებლობა იწყება
საქართველოს ინფრასტრუქტურის მინისტრი რევაზ სოხაძე, მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი ბექა ურუშაძე და აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე სულხან თამაზაშვილი აჭარაში ინფრასტრუქტურული პროექტების მიმდინარეობას ადგილზე ეცნობიან.
ქობულეთში, პროექტის ავტორებთან ერთად, მათ განიხილეს მუნიციპალური განვითარების ფონდის მიერ დაგეგმილი მრავალფუნქციური სპორტული კომპლექსისა და სოფელ ხუცუბანში ახალი რაგბის სტადიონის პროექტები და მშენებლობისთვის განსაზღვრული ტერიტორიები დაათვალიერეს.
რაგბის ახალი სტადიონის პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია არსებული მოედნის ამორტიზებული ინფრასტრუქტურის დემონტაჟი და მის ნაცვლად ახალი, 250 მაყურებელზე გათვლილი ხელოვნურსაფარიანი მოედნის მოწყობა თანმდევი ინფრასტრუქტურით.
ასევე, გათვალისწინებულია 450 კვ.მ ფართობის ადმინისტრაციული შენობა, სადაც განთავსდება გასახდელები, სველი წერტილები, საშხაპეები, მსაჯების, მწვრთნელებისა და ექიმების ოთახები და სხვა დამხმარე სივრცეები.

Construction of Rugby Stadium in Khutsubani Village is to begin
Minister of Infrastructure of Georgia Revaz Sokhadze, Executive Director of the Municipal Development Fund (MDF) Beka Urushadze, and Chairman of Adjara Government Sulkhan Tamazashvili were familiarized with the progress of infrastructural projects in Adjara on site.
Together with the project designers, they reviewed the projects of a multifunctional sports complex and a new rugby stadium in Khutsubani Village, scheduled by MDF, and visited the sites, designated for construction.
Within the new rugby stadium project, the outdated infrastructure of the existing pitch is to be dismantled and replaced with a new one with artificial turf. The stadium with the appropriate infrastructure is to be designed for 250 spectators.
There is to be constructed also an administrative building to cover 450 sq. m, which will house the changing rooms, water closets, showers, rooms for referees, trainers, and doctors, along with other auxiliary areas