ქალაქ ჭიათურაში N7 საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია დასრულდა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა ქალაქ ჭიათურაში 500 მოსწავლეზე გათვლილი N7 საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია დაასრულა.
დასრულებულ სამუშაოებს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი გივი მიქანაძე, მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილე თამარ ფიცხელაური და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები ადგილზე გაეცნენ.
სკოლის რეაბილიტაციის პროექტი ითვალისწინებდა თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი საკლასო ოთახების, ბიბლიოთეკისა, სამეცნიერო ლაბორატორიის, სპორტული დარბაზის და ეზოს მოწყობას.
სკოლა სრულად ადაპრიტებულია შეზღუდული შესაზლებლობის მქონე პირებისთვის.
ჭიათურის საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია საქართველოს მთავრობისა და მსოფლიო ბანკის თანადაფინანსებით განხორციელდა. პროექტის საერთო ღირებულებამ 8,9 მილიონი ლარი შეადგინა.

Rehabilitation of Public School #7 in Chiatura completed
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has completed the rehabilitaiton of the Public School #7 in Chiatura, designed for 500 students.
Minister of Education and Science Givi Mikanadze, Deputy Executive Director of MDF Tamar Pitskhelauri, and representatives of local authorities were familiarized with the accomplished works on site.
The school rehabilitation project provided for the arrangement of classrooms, library, science lab, sports hall, and a courtyard of modern standards.
The school has been fully adapted for the people with disabilities.
The rehabilitation of Chiatura Public School has been implemented with co-fiancing of the Government of Georgia (GOG) and the World Bank (WB). The project cost amounted to GEL 8.9 million.