შეხვედრა არქიტექტორებთან
ინფრასტრუქტურის მინისტრი რევაზ სოხაძე და მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი ბექა ურუშაძე შენობა-ნაგებობების ესთეტიკური მახასიათებლების დადგენის წესისა და პირობების განსაზღვრის შესახებ მთავრობის დადგენილების პროექტის პრეზენტაციას დაესწრნენ.
ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო რეგულაციების შემუშავებაზე რამდენიმე თვის განმავლობაში სხვადასხვა უწყებასთან და დარგის სპეციალისტებთან ერთად მუშაობდა.
კერძო სექტორს დადგენილების პროექტი ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრმა მარიამ ქვრივიშვილმა წარუდგინა

Meeting with Architects
Minister of Infrastructure Revaz Sokhadze, together with the Executive Director of the Municipal Development Fund Beka Urushadze attended the presentation of the draft government resolution on the procedure and conditions for determining aesthetic features of buildings and structures.
The Ministry of Economy and Sustainable Development together with various agencies and specialists in the field has been working on development of such regulations for several months.
The draft resolution was presented to the private sector by Mariam Kvrivishvili - Minister of Economy and Sustainable Development.