ოზურგეთის სოფელ ნაგომარში არანაკლებ 150 მოსწავლეზე გათვლილი სკოლის პროექტირებაზე კონკურსი გამოცხადდა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა კონკურსი გამოაცხადა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნაგომარში ახალი სკოლის პროექტირებაზე.
კონკურსი ითვალისწინებს არანაკლებ 150 მოსწავლეზე გათვლილი სკოლის პროექტის შექმნას, რომელიც შემდგომში, სხვადასხვა რეგიონში, გამოყენებული იქნება როგორც განმეორებადი მოდელი, დამატებით 15 ობიექტზე.
თანამედროვე სტანდარტების სკოლის შენობა უზრუნველყოფს უსაფრთხო, თანამედროვე და ყველასათვის ხელმისაწვდომ სასწავლო გარემოს.
სკოლის ინფრასტრუქტურა საკლასო ოთახებთან ერთად გააერთიანებს სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების, ინფორმაციული და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების სივრცეებს და სამეცნიერო ლაბორატორიებს.
შენობაში განთავსებული იქნება მრავალფუნქციური და სპორტული დარბაზები, კვებისთვის განკუთვნილი სივრცე, ეზოში კი მოეწყობა სათამაშო მოედანი.

Bidding announced for the design of a 150-pupil school in the village of Nagomari, Ozurgeti
The Municipal Development Fund of the Ministry of Infrastructure has announced a bidding for the design of a new school in the village of Nagomari, Ozurgeti Municipality.
The bidding is to be conducted on development of a school design for at least 150 pupils, which will subsequently be used as a replicable model for 15 additional facilities in different regions.
The school building of modern standards is to provide a safe, modern and accessible educational environment for all.
The school infrastructure will combine classrooms with spaces for fine and applied arts, information and communication technologies and scientific laboratories.
The building will accommodate multifunctional and sports halls, a space for catering, and a playground - arranged in the yard.