თერჯოლის სოფელ ბარდუბანში არანაკლებ 200 მოსწავლეზე გათვლილი სკოლის პროექტირებაზე კონკურსი გამოცხადდა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა კონკურსი გამოაცხადა თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბარდუბანში ახალი სკოლის პროექტირებაზე.
კონკურსი ითვალისწინებს არანაკლებ 200 მოსწავლეზე გათვლილი სკოლის პროექტის შექმნას, რომელიც შემდგომში, სხვადასხვა რეგიონში გამოყენებული იქნება როგორც განმეორებადი მოდელი დამატებით 10 ობიექტზე.
სკოლაში, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად, უნდა მოეწყოს საკლასო ოთახები, სამასწავლებლო, საბუნებისმეტყველო მეცნიერებების ლაბორატორიები, ასევე ინფორმაციული და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების სივრცეები.
გარდა ამისა, მოსწავლეებისთვის შენობაში განთავსებული იქნება სპორტული დარბაზი და მრავალფუნქციური სივრცე, სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების ოთახი, ეზოში კი გათვალისწინებულია სათამაშო მოედნის მოწყობა.
ინფრასტრუქტურა სრულად იქნება მორგებული განსაკუთრებული საჭიროების მქონე პირებზე, რაც უზრუნველყოფს მათთვის ხელმისაწვდომ და ინკლუზიურ საგანმანათლებლო გარემოს.

Bidding announced for the design of a 200-pupil school in the village of Bardubani, Terjola
The Municipal Development Fund of the Ministry of Infrastructure has announced a bidding for the design of a new school in the village of Bardubani, Terjola Municipality.
The bidding is to be conducted on development of a school design for at least 200 pupils, which will subsequently be used as a replicable model for 10 additional facilities in different regions.
In accordance with modern standards, the school is to have classrooms, teachers’ lounge and natural science laboratories, as well as spaces for information and communication technologies.
Besides, pupils will have a gym and a multifunctional space, a fine and applied arts room available to them in the building as well as a playground arranged in the yard.
The infrastructure will be fully adapted for people with special needs, which is to provide them with an accessible and inclusive educational environment.