სოფელ შინდისში საბავშვო ბაღი სრულად განახლდება
სახელმწიფო ბიუჯეტის დაფინანსებით, გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ შინდისში 125 აღსაზრდელზე გათვლილი საბავშვო ბაღი სრულად განახლდება.
ინფრასტრუქტურის მინისტრი რევაზ სოხაძე, მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელ დირექტორ ბექა ურუშაძესთანერთად, მიმდინარე სამუშაოებს გაეცნო.
რეაბილიტაციის შემდეგ ბაღში შეიქმნება ყველა თანამედროვე პირობა ბავშვების უსაფრთხო, განვითარებაზე ორიენტირებული გარემოსთვის — მოეწყობა სასწავლო და სათამაშო სივრცეები, განახლდება გათბობის, წყალმომარაგებისა და სახანძრო სისტემები, ეზოები და უზრუნველყოფილი იქნება სრულად ადაპტირებული გარემო განსაკუთრებული საჭიროებების მქონე პირებისათვის.
სარეაბილიტაციო სამუშაოები გარკვეული პერიოდის განმავლობაში შეჩერებული იყო კონტრაქტორის მიერ ვალდებულებების შეუსრულებლობის გამო. ახალი კონტრაქტორი კომპანია უახლოეს პერიოდში დაიწყებს სამუშაოებს და 2026 წლის გაზაფხულისთვის სოფელს სრულად განახლებული საბავშვო ბაღი ექნება.

Kindergarten in Shindisi Village to Be Fully Renovated
A kindergarten for 125 children in the village of Shindisi, Gori Municipality, is to be fully renovated with the state budget funding.
Minister of Infrastructure Revaz Sokhadze, together with Beka Urushadze, Executive Director of the Municipal Development Fund, inspected the ongoing works.
After rehabilitation, all up-to-date conditions will be available in the kindergarten for a safe, development-oriented environment for children - learning and playing spaces are to be arranged, heating, water supply and fire systems, yards are to be renovated, and a fully adapted environment for people with special needs is to be provided.
Rehabilitation works were suspended for a certain period of time due to the contractor's failure to fulfill its obligations. The new contractor company will begin works in the near future, and by the spring of 2026, the village will have a fully renovated kindergarten.