ხაშურის N2 საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია დასრულდა
440 მოსწავლეზეა გათვლილი საჯარო სკოლა საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად განახლდა და სრულად ადაპტირებულია შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებისთვის.
დასრულებული სამუშოები ადგილზე ინფრასტრუქტურის მინისტრმა რევაზ სოხაძემ და მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა ბექა ურუშაძემ დაათვალიერეს.
მოეწყო საკლასო ოთახები, სპორტული მოედნები და ეზოს ტერიტორია, დამონტაჟდა გათბობის, წყალმომარაგებისა და კანალიზაციის სისტემები. ჩატარდა ენერგოეფექტურობის უზრუნველყოფის სამუშაოები - სახურავისა და კედლების დათბუნება, რაც ზამთრის პერიოდში ელექტროენერგიის დაზოგვას და სითბოს შენარჩუნებას უზრუნველყოფს.
სკოლა გასული საუკუნის 70-იან წლებში აშენდა და მას შემდეგ რეაბილიტაცია არ ჩატარებია. შენობა იყო ავარიულ მდგომარეობაში და საჭიროებდა გადაუდებელ რეაბილიტაციას.
სამუშაოებს, მსოფლიო ბანკის სესხითა და სახელმწიფო ბიუჯეტის თანადაფინანსებით, 5.2 მილიონ ლარზე მეტი მოხმარდა.

Finalized rehabilitation of Khashuri Public School #2
The reconstruction and rehabilitation of Davit Kakiashvili Public School #2 in Khashuri has been finalized.
The Public School, designed for 440 students, has been upgraded in compliance with international standards, and has been fully adapted to the needs of those with disabilities.
Minister of Infrastructure Revaz Sokhadze, and Executive Director of Municipal Development Fund (MDF) Beka Urushadze, visited the site of completed works.
There have been arranged the classrooms, sports ground and a yard site; Heating, water supply and sewage systems have been arranged as well. The energy efficient works have been carried out – heating of roof and walls to ensure the electricity saving and maintenance of warmth in winter.
The school was built in the 70-ies of the previous century, and had not undergone rehabilitation since then. The building was in an emergency condition and required an urgent rehabilitation.
The works have been executed with the World Bank (WB) loan and the state budget co-funding, exceeding GEL 5.2 million.